Bitcoin Nedir? Özellikleri Nelerdir?
24 Şub, 2019 14:51 tarihinde eklendi

Bitcoin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bitcoin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bitcoin nedir, Bitcoin özellikleri nelerdir, nasıl kazanılır ve nereden alınır, Bitcoin cash, gold, bilgisayar ve makinesi özelliklerini bildiğiniz sürece en iyi şekilde Bitcoin üretimini gerçekleştirebilirsiniz.

Son zamanlarda ismi sık sık duyulmaya başlanan Bitcoin nedir? Bitcoin ortaya çıkar çıkmaz popüler olmayı başarmıştır. 2009 yılında bir protokol olarak yayınlandıktan sonra işlem ücreti düşük, tamamen bağımsız bir para birimi olmuştur. Hatta kısa sürede birçok satıcı ödeme yöntemi olarak Bitcoin‘i kabul etmeye başlamıştır. 2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre dünyada 5 milyon üzerinde kullanıcı kripto para cüzdanı kullanmayı tercih etmektedir. Dolayısıyla Bitcoin dijital paralar ve ödeme yöntemleri birçok online alışveriş sitesinde tercih edilmektedir. Bitcoin’i özellikle yabancı bahis ve oyun sitelerinde birçok sitede geçerli ödeme yöntemi olarak görebilirsiniz.

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin Cash ve Gold, hiçbir resmi kuruluşa bağlı olmayan tamamen özgür bir para birimidir. Dijital ve online ortamlarda kullanılan Bitcoin, Satoshi Nakamoto rumuzuna sahip biri tarafından geliştirilmiştir. İşlem ücretinin düşüklüğüyle dikkat çeken Bitcoin, 2009 yılında piyasaya çıkmış olsa da 2015 yılından sonra popüler olmaya başlamıştır. Bitcoin kullanarak ödeme yapmak istiyorsanız; öncelikle Bitcoin sahibi olmanız ve ödeme yapacağınız sitede Bitcoin ödeme yönteminin kabul edilmesi gerekmedir.

Bitcoin Özellikleri Nelerdir? Nereden Satın Alınır?

Herhangi bir devlet ya da otorite tarafından kontrol edilmeyen Bitcoin tam anlamıyla bağımsız bir para birimidir. Bitcoin nereden satın alınır? Bitcoin şifreli ödeme seçeneği sunduğundan hesaplardan yapılan ödemeler anonim özellikte olacaktır. Kendinizle ilgili bilgi vermeden açtığınız hesaplarla isimsiz ödemeler yapabilirsiniz. Bitcoin ağı, herkes tarafından incelenmeye açıktır. Hesaplardan yapılan ödemeler ve miktarlar herkesçe görünebilir ama kimler tarafından bu işlemlerin gerçekleştiği görülemez. Bitcoin hesapları ücret ödemeden açılır ve işlemler için de herhangi bir ücret ödenmez. Bitcoin para transferleri çok hızlı işleme alınmakta ve sonuçlanmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *