Cepbank ile Nasıl Ödeme Yapılır?
14 Şub, 2019 13:52 tarihinde eklendi

Cepbank ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Cepbank ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Cepbank ile nasıl ödeme yapılır, Cep Bank uygulamasını kullanarak para transferi, para gönderme, para çekme ve para yatırma işlemlerini ATM’de telefon numaranıza gelen kod ile yapabilirsiniz.

Cepbank isminden de anlaşılabileceği gibi bankaların müşterilerine sunmuş olduğu bir ödeme yöntemidir. Kısaca cep telefonuna para göndermek şeklinde tanımlanabilen bu yöntem bir çeşit havale kabul edilebilir. Cepbank uygulamasıyla telefon numarası girerek transfer yaptığınızda, alıcı parayı ATM‘den telefonuna gelen kodu ile çekebilmektedir. Cepbank ödeme işleminde telefon numarasının doğru ve eksiksiz girilmesi önemlidir. Cepbank birçok banka tarafından kullanılan bir uygulamadır. Bankaların bazıları Cepbank işlemleri için az da komisyon alırken bazıları işlemlerden ücret talep etmemektedir.

Cepbank ödemeleri online ödemeler değildir yani ödeme yapacağınız internet sitesinde işleminiz anında sayfada görünmeyecektir. Tıpkı banka havalesinde olduğu gibi Cepbank ile ödeme yaptıktan sonra da sitelere ödeme bilgisini vermeniz gerekmektedir. Cepbank ödeme yöntemi olarak genellikle oyun sitelerinde ve sanal kart satın alma işlemlerinde kullanılmaktadır ama toplum için küçük para transferlerinde de tercih edilmektedir.

Cepbank ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Cepbank ile ödeme yapabilmeniz için öncelikle bankanızın Cepbank uygulamasını kullanmalısınız. Uygulamada para transferi yapacağınız cep telefonu numarasını girdikten sonra göndermek istediğiniz miktarı girmelisiniz. İşlemi tamamladığınızda artık geri dönüşü olmayacağı için numarayı ve miktarı girerken dikkatli olmalısınız. Bazı bankaların Cepbank uygulamalarında alıcının TC Kimlik numarası da talep edilmektedir. Bazı bankalar ayrıca Cepbank para yatırma, para çekme için ayrı bir uygulama kullanmadan doğrudan internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden işlem yapamaya izin vermektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *