Ön Ödemeli Kredi Kartı Nasıl Alınır?
13 Mar, 2019 15:12 tarihinde eklendi

Ön Ödemeli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ön Ödemeli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ön ödemeli kredi kartı nasıl alınır, ön ödemeli kredi kartı başvurusu yaparak Garanti Bankası, Ziraat, İş Bankası, Akbank, Kuveyt Türk ve Yapı kerdi gibi bankaların kredi kartlarını satın alabilirsiniz.

Ödemeler konusunda gelişen teknoloji ve gelinen nokta oldukça dikkat çekici. Yıllar önce sadece nakit para kullanabilirken sonrasında banka kartları, ön ödemeli kredi kartı başvurusu gibi ödeme yöntemleri ortaya çıkmıştır. Zaman içinde de artık ön ödemeli kartları, ön ödemeli kredi kartları ortaya çıkmaktadır. Ön ödemeli kartların, banka kartlarından farklı harcama kontrolünün yapılabiliyor olmasıdır. Ön ödemeli kartlar ile yapacağınız ödemelerde güvenlik daha yüksek olacağı için mağdur olma olasılığınız da düşüktür.

Ön Ödemeleri Kart Nasıl Alınır?

Ön ödemeleri kartlarla ilgili sektörde birçok marka vardır. Bazı ön ödemeli kredi kartları, VISA ve Mastercard gibi kullanılmaktadır. Ön ödemeli kredi kartları, internette yapılan online ödemelerde de rahatlıkla kullanılabilir. Ön ödemeli oldukları için limitleri bittiklerinde kullanılmayan bu kartlarla harcama kontrolünüzü sağlamanız kolaydır. Klasik kredi kartlarında limit bittiğinde para yatırılıp tekrar kullanılabilirken ön ödemeli kredi kartlarında yeni bir kart alınması gerekmektedir. Ön ödemeli online ödeme kartları hangi markadan alacaksanız; o markaya ait resmi satış sitelerinden kartlarınızı alabilirsiniz. Bazı markalarda çeşitli internet kafe, kitapevi gibi dükkanlarda satışa sunulabilmektedir.

Neden Ön Ödemeli Kart?

Ön ödemeleri kredi kartlarında, klasik banka kredi kartlarında olduğu gibi ödemeleri yaparken çeşitli faizler ödemezsiniz ve kart ödeme günü gelip geçtiğinde gecikme faizi gibi ekstra faizlerden de kurtulmuş olursunuz. Düşük limitli bir ön ödemeli kart tercih ederseniz; kartınız kaybolsa ya da çalınsa da ne kimliğiniz bilinir ne de kart üzerinden sizi daha fazla mağduriyete uğratabilirler.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *