Paykasa Fiyatları Neye Göre Değişir?
16 Oca, 2019 21:17 tarihinde eklendi

Paykasa Fiyatları Neye Göre Değişir?

Paykasa Fiyatları Neye Göre Değişir?

Paykasa kredi kartı satın alma fiyatları, kur ve değişiklileri neye göre değişiyor, paykasa kart fiyatları ve komisyon oranları neden sürekli artıyor online güvenli mobil ödeme sistemi kart fiyatları hakkında detaylı bilgi vereceğim.

İnternette yaptığınız ödemelerin saniyeler içinde, güvenli bir şekilde sonuca varmasını istiyorsanız; tercihinizi Paykasa‘dan yana yapabilirsiniz. Tüm dünyada en popüler online ödeme sistemlerinden biri olan Paykasa ile saniyeler içinde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece güvenlik kodu girerek ödeme yapmanızı sağlayan Paykasa, kişisel güvenliğinizi de sağlamış olur.

Paykasa kullanabilmek için Türkiye’deki Paykasa bayilerinden Paykasa kart satın almanız gerekiyor. Türkiye’de resmi Paykasa bayisi olarak hizmet veren sitelerden Paykasa kartınızı saniyeler içinde alabilirsiniz.

Paykasa kartlar, ön ödemeli ve belirli limitleri olan sanal kartlardır. Limitiniz bittiğinde kartınız iptal olur ve yeni bir Paykasa kart almanız gerekir. Bayileri incelediğinizde Paykasa sanal kartlarının fiyatlarının değişken olduğunu görebilirsiniz. 10 Euro limiti olan Paykasa kartı bir bayiden 58 TL’ye alabilirken başka bir bayiden 75 TL’ye alabilirsiniz. Paykasa kartların fiyatlarının değişken olmasında bazı detaylar vardır.

Paykasa Fiyatları ve Kur Değişiklikleri

Paykasa kartların fiyatlarının belirlenmesinde temel faktör kur değeridir. Kartın limiti Euro olduğundan ve siz kart ödemesini TL olarak yaptığınızdan, Paykasa kart fiyatları belirlenirken kur değerlerine bakılmaktadır. Piyasalarda Euro, TL karşısında değer kazandığında Paykasa fiyatları da artış gösterecektir. Euro değer kaybettiğinde ise Paykasa fiyatları düşüşe geçecektir. Küçük kur değişikliklerinde her dakika kart fiyatları değiştirilmez ama ani kur değişiklikleri Paykasa kart piyasasını hızlı bir şekilde etkilemektedir.

Paykasa Fiyatları Neden Sürekli Artıyor?

Euro para biriminin TL karşısında aşırı yükselişi, her geçen gün yükselmesi Paykasa kart fiyatlarını artırmaktadır. Euro ufak düşüşler yaşasa da genellikle yükselişte olduğundan Paykasa kart fiyatları da büyük olasılıkla artmaya devam edecektir. Bu açıdan bakıldığında yurtdışındaki Paykasa kart kullanıcıları daha şanslıdır.

Paykasa Fiyatları ve Komisyon Oranları

Paykasa kredi kart fiyatlarının her bayide farklı olması kur değişiklikleri ile açıklanamaz. Bayiler arasındaki fiyat değişikliğinin tek sebebi bayilerin aldığı komisyon oranlarından taviz vererek indirime gitmesidir. Bu nedenle bazı Paykasa siteleri kartların fiyatlarını düşük tutmayı tercih etmiştir. Ancak aşırı düşük fiyatlara karşı çok dikkatli olmalısınız çünkü bu sektörde kart sattığını iddia ederek, ödeme alıp kart bilgilerini vermeyen birçok dolandırıcı vardır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *