Paykasa için Nasıl Ödeme Yapabilirim?
18 Oca, 2019 9:17 tarihinde eklendi

Paykasa için Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Paykasa için Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Paykasa kart kullanıcıları nasıl mobil ödeme yapabilir, havale ile, EFT ile, ATM’den ve kredi kartıyla paykasa ödemesi nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatalım.

Paykasa kart satın almak istiyorsunuz ama sipariş verme süreci ve ödeme süreci hakkında bilgiliniz yoksa adım adım ilerlemenizde fayda var. Paykasa kartı kullanabilmek için ödeme yapmanız önemlidir çünkü ödeme yapmadığınız sürece kart bilgileriniz size verilmeyecektir. Paykasa mobil ödeme ile kart sahibi olmak için süreç şu şekildedir: Paykasa sitesine üye olmak, kart seçimini yaparak siparişi oluşturmak, kart limitine göre belirlenen ödemeyi yapmak ve temsilciye ödemeye yönelik bilgi vermek. Paykasa için ödeme yapma aşamasında belirlenen yöntemlerin dışına çıkamıyorsunuz. Kartı hangi Paykasa bayisinin sitesinden aldıysanız; o sitenin ödeme yöntemlerini kullanmanız gerekiyor.

Havale ile Paykasa Ödemesi

Paykasa firmasından ödeme yapmak için banka bilgilerini ve hesap numarasını aldığınızda sizin bankanızla aynı banka ile çalışıyorlarsa ödemenizi paykasa havale yöntemi ile yapabilirsiniz. Havale işlemlerinden bazı bankalar ücret almazken bazı bankalar az da olsa ücret almaktadır. Havale ile yapılan ödemeler birkaç dakika içinde Paykasa firmasının hesabına aktarılmış olacaktır. Siz temsilcilerle iletişime geçerek ödeme yaptığınızı mutlaka bildirmelisiniz.

EFT ile Paykasa Ödemesi

Paykasa ödemesi temsilcisinden banka bilgilerini aldıktan sonra aynı banka ile çalışmadığınızı fark ederseniz; paykasa EFT işlemini seçerek para transferini yapmalısınız. EFT bankalar arası para transferi işlemi olduğundan; işlem ücreti havaleye göre biraz yüksek olabilir. EFT işlemleri için belirli bir saat olduğunu unutmamalısınız. Hafta içi günlerde saat 17.00’a kadar EFT işleminizi yapmış olmanız gerekmektedir.

Kredi Kartıyla Paykasa Ödemesi

Kart satın aldığınız Paykasa sitesinde online alışveriş varsa ödemelerinizi kredi kartıyla yapma şansınız da vardır. Ödeme yöntemleri içinde kredi kartı olsa bile ayrıca anlaşmalı bankalar sayfasına bakmadan ödemenizi yapmayınız. Anlaşmalı bankalar içinde sizin bankanız yoksa kredi kartı ile ödemeyi yapamazsınız.

ATM’den Para Yatırma ile Paykasa Ödemesi

Paykasa yetkilisinin vermiş olduğu banka bilgilerine bakarak size uygun olan bankanın ATM’sine giderek ödeme işleminizi yapabilirsiniz. Kartsız işlem menüsünden para yatırmayı seçip elinizdeki banka hesap numarasını girerek, parayı hazneye koyarak işlemi tamamlayabilirsiniz. ATM kartınız varsa kartınızı kullanarak da aynı işlemi yapmanız mümkündür. ATM ile para yatırma işlemlerinde kesintiler yüksek olabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *