Paykasa ile Güvenle Alışveriş Yapın
19 Oca, 2019 3:17 tarihinde eklendi

Paykasa ile Güvenle Alışveriş Yapın

Paykasa ile Güvenle Alışveriş Yapın

Paykasa kerdi kartı ile güvenle alışveriş yapılır mı, paykasa kodu nasıl saklanır?, internet alışverişleri için online ödeme sistemi bulunan paykasa kart ile internet ödemeleri yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor.

İnternetten alışveriş yapmak, ödemeleri online yapmak artık çok sıradan bir durum haline geldi. Doğal olarak böyle bir ortamda güvenlik konularına da ekstra özen gösterilmeye başlandı. İnternet ödemelerinde güvenli bir ortam arıyorsanız; tercihiniz en popüler online ödeme sistemi Paykasa’dan yana olmalıdır. Paykasa kart ile yapacağınız ödemelerin güvenli olmak dışında hızlı ve kolay olmak gibi özellikleri de vardır. Dolayısıyla Paykasa sizlere her bakımdan birçok avantaj sağlar ama en önemlisi elbette her türlü dolandırıcılığa açık internet ortamında güvenli ödeme imkanı vermesidir.

Paykasa Neden Güvenli?

Paykasa’nın güvenli olmasındaki en önemli sebep ödeme yaparken Paykasa kart kodu dışında herhangi bir kişisel bilgi girmiyor olmanızdır. Yani ödemelerinizi  yaparken banka bilgilerinizi hatta ad,soyadı bilgilerinizi bile vermenize gerek kalmayacaktır. Sadece size olan Paykasa kart kodunuzu kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paykasa kart kodu kötü niyetli kişilerin eline geçerse; bankacılık sistemlerinde olduğu gibi mağdur olma durumunuz yoktur. Paykasa kartlar, ön ödemeli, limitli ve tek kullanımlık olduğundan kartınız siz kullandıktan sonra başkası kullanamayacak şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla kart bilgilerinizin ele geçirilmesi endişesine gerek yoktur.

Paykasa güvenli alışvşeriş imkanı ile kartın güvenli olmasının bir diğer sebebi, güvenilir sitelerde kullanılabiliyor olması. Paykasa anlaşmalı sitelerine bir yenisini eklerken bu tür detayları önemle bakmaktadır. Yine de ödeme yapacağınız sitenin güvenliği konusunda sizin de temkinli olmanızda fayda var.

Paykasa Kart Kodu Nasıl Saklanmalı?

Paykasa kart ile güvenli alışveriş ödemelerini yapmaya devam edebilmeniz için Paykasa kart kodlarınızı dikkatli bir şekilde saklamalısınız. Paykasa kart bilgileri, sizlere ulaşana kadar dijital bir ortamda çeşitli güvenlik yöntemleriyle muhafaza edilmektedir. Kart bilgileri size ulaştıktan sonra kart bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız büyük önem taşıyor. Kart güvenlik kodunuzu Paykasa müşteri temsilcileriyle bile paylaşmamanız gerekiyor. Müşteri temsilcileriyle kart kodu paylaşmanızı gerektirecek tek durum Paykasa kartınızı bozdurma talebinizin olmasıdır. Bozdurma işlemi için kart kodunuza ihtiyaç olacaktır ama bunun dışına sizden kart bilgileriniz yasal bayilerce istenmez. Sizi arayarak, mail atarak kendini Paykasa temsilcisi gibi tanıtarak bilgilerinizi talep eden kişilere itibar etmemelisiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *