Paykasa ile Güvenli Alışveriş Keyfi
30 Oca, 2019 2:30 tarihinde eklendi

Paykasa ile Güvenli Alışveriş Keyfi

Paykasa ile Güvenli Alışveriş Keyfi

Paykasa ile güvenli online alışveriş yapmak için neye dikkat etmek gerekir, paykasa kart kodu nasıl saklanır ve paykasa hangi sitelerde kullanılmalıdır.

Paykasa Online alışverişlerin ödemelerinde güvenlik açısından endişe ediyor olabilirsiniz. İnternet ortamı teknoloji geliştikçe modernleştiği kadar tehlikeli bir hale de geliyor. Özellikle ödeme gibi kişisel bilgilerin, banka bilgilerinin paylaşıldığı işlemler yüksek risk taşıyor. Banka ödeme yöntemlerini kullandığınız zaman bankalar ve siteler her ne kadar yüksek güvenlik önlemleri alsalar da girdiğiniz bilgileri kötü niyetli kişilerin ele geçirme riski vardır. Bu nedenle kişisel bilgilerin girilmediği, banka bilgilerinin verilmediği bir ödeme yöntemi online ödemelerde en güvenilir yol olacaktır. Paykasa tam olarak bu güvenli ödeme sistemini, kullanıcılarına Paykasa kart aracılığıyla sunmaktadır. Paykasa sanal kartınızı limitiniz bitene kadar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Limitiniz bittiğinde kartınız işlevini yitireceğinden yeni bir kart almanız gerekir.

Paykasa Neden Güvenli?

Paykasa kart ile yapacağınız ödemelerde kendinize dair herhangi bir bilgi vermediğiniz için özel bilgilerinizin başkalarının eline geçme olasılığı yoktur. Alışveriş keyfiniz kaçmasın, ödemelerin tadı kaçmasın diyorsanız; Paykasa kullanmaya başlayabilirsiniz. Paykasa kartınızın güvenlik kodunu girerek ödemelerinizi yapabildiğiniz için kötü niyetli kişilerin eline geçebilecek tek şey bu güvenlik kodudur. Kartınız limitli ve tek kullanımlık olduğundan; kod ele geçirilirse bile maddi kaybınız olmayacaktır. Paykasa ödeme yönteminin güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için alışveriş yaptığınız sitelere de dikkat etmelisiniz.

Paykasa Hangi Sitelerde Kullanılmalı?

Güvenlik durumunuzun ihlal edilmemesi için, Paykasa ile güvenli alışverişe devam edebilmek için alışveriş yapıp ödeme yapacağınız sitenin güvenilirlik derecesini de kontrol etmelisiniz. SSL sertifikası ile güvenliği sağlanmamış, E-ticaret sitelerine özel bazı yöntemlerle önlemler alınmamış sitelerden alışveriş yapmaktan kaçınmalısınız. Anlaşmalı sitelerde ödeme yaparken kullanacağınız güvenlik kodunu başka kişilerle paylaşmamalısınız. Paykasa kartınızın güvenli biçimde saklanması oldukça önemlidir.

Paykasa Kart Kodu Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Paykasa kartın 16 haneli güvenlik kodu, ödeme yapabilmeniz için tek başına yeterlidir. Bu nedenle içinde limiti olan kullanılmamış kartlarınız güvenlik kodunu bilgisini, Paykasa müşteri temsilcileriyle bile paylaşmamalısınız. Paykasa kart kodunuzu güvenli olmayan dijital ortamlarda da saklamamanızda fayda var. Temsilciler kart bilgilerinizi site yolladığında bir yere notunuz alarak gelen maili, mesajı silmeniz iyi olacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *