Paykasa ile Mobil Ödeme
31 Oca, 2019 9:17 tarihinde eklendi

Paykasa ile Mobil Ödeme

Paykasa ile Mobil Ödeme

Paykasa ile mobil ödeme nasıl alınır, mobil ödeme kullanım şartları nelerdir ve paykasa kart ödemelerini EFT, kredi kartı, ATM, havale ve mobil ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Paykasa online mobil ödeme sistemini kullanabilmeniz için Paykasa kart satın almanız gerekiyor.Paykasa kartı satın alma işlemi için öncelikle Paykasa sitesine üye olmanız, kart siparişini vermeniz gerekiyor. Kart siparişinizi verdikten sonra sizi bekleyen ödeme aşaması olacaktır. Paykasa ödemelerini havale, EFT, kredi kartı, ATM ve mobil ödeme yöntemleriyle yapabilmeniz mümkündür. Paykasa ödemelerinde kredi kart ve mobil ödeme yöntemleri yavaş yavaş yaygınlaşmaktadır. Mobil ödemelerde diğer ödeme yöntemlerinden farklı olarak bazı kısıtlamalar vardır.

Paykasa için Mobil Ödeme Kullanmanın Şartı Nedir?

Bazı Paykasa mobil sitelerinde kullanılan paykasa mobil ödeme sisteminin şartları vardır. Örneğin mobil ödeme sistemini kullanabilmeniz için üyelik kapsamında verdiğiniz bilgilerin iş ortaklarıyla paylaşmasını kabul etmeniz gerekir. Ayrıca servisi kullanmanın da belirli bir sınırı vardır. Bazı operatörlerde belirli bir limite kadar Paykasa kart satın alabilirsiniz. Bu şartları kabul ederseniz; mobil ödemeyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Paykasa ödemelerinde operatörlerin aylık ödeme limitleri 100 TL ile 200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bazı servislerde tek seferde sadece 10 Euro Paykasa kart alabileceğinize yönelik şartlar da vardır. Şartlar biraz ağır gibi dursa da aslında operatörlerin faturalarda aşırıya kaçılmasını önlemek için almış olduğu bu önlemler gereklidir. Bu şartlar hem sizin hem GSM operatörünüzün fatura ödeme noktasında zorluk yaşamayın diye olması gereken şartlardır.

Paykasa Mobil Ödeme ile Nasıl Alınır?

Paykasa sitesinde mobil ödeme geçerliyse göndermeniz gereken mesaja, mesajı nereye yollayacağına detaylı olarak bakmalısınız. Mobil ödeme çoğunlukla hem faturalı hem faturasız hatlar ile yapılabilmektedir. Mobil ödeme ile alacağınız kart limitine yönelik mesajı hazırlayıp GSM operatörünüze göre ilgili numaraya yollamanız gerekiyor.

Paykasa Mobil Ödeme Avantajı

Paykasa mobil kart ödemelerinizi mobil ödeme ile yapmanızın size avantajları vardır. Mobil ödeme ile dilediğiniz her an yeni bir Paykasa kart alabilirsiniz. Mobil ödeme yapıldıktan sonra saniyeler içinde kart bilgileriniz size ulaştırılmaktadır. Mobil ödemede EFT ve ATM’den para yatırma işlemlerinde yapılan kesintiden çok daha düşük bir masraf ödersiniz. Mesajılar operatörlere göre farklı şekilde ücretlendirilir ama genellikle 50 kuruş ila 80 kuruş arasında değişmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *