Paykasa ile Nasıl Ödeme Yapılır?
31 Oca, 2019 8:16 tarihinde eklendi

Paykasa ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Paykasa ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Paykasa ile ödeme nasıl yapılır, para çekilir, paykasa kart nasıl kullanılır ve paykasa kredi kartı ile ödeme yapmak ne kadar sürer, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir.

Paykasa kullanarak ödemelerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız; Paykasa kartı temin etmelisiniz. Paykasa kartı satın alma işlemlerinizi tamamladıktan sonra kart bilgileriniz size ulaşmışsa kartınızı kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Paykasa kartınızın limitli olduğunu, limitiniz dahilinde paykasa ile nasıl ödemeler yapabileceğinizi unutmamalısınız. Paykasa ile hata yapmadan ödeme yapmak için ödeme işlemini nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Paykasa ile anlaşmalı sitelerde, Paykasa kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Anlaşmalı olmayan sitelerde Paykasa kart numaranızı farklı ödeme yöntemleri alanına girerek ödeme yapmaya çalışmayınız. Site onay vermeyecek ve ödemeniz gerçekleşmeyecektir.

Paykasa Kart Nasıl Kullanılır?

Paykasa kullanımı kartınızı kullanırken önce limitini kontrol etmeyi unutmamalısınız. Ödeme yapacağınız zaman kart bilgilerinizi açıp hazır halde yanınızda bulundurunuz. Ödemelerinizi yaparken sizden istenen bilgileri eksiksiz girmeniz son derece önemlidir. Paykasa kartı kullanabilmeniz için her şeyden önce Paykasa kartınızın 16 haneli güvenlik kodunu hazırlamanız gerekmektedir.

Paykasa Kart ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Anlaşmalı olan bir siteden alacaklarınızı aldınız, sepete eklediniz ve ödeme aşamasına geldiyseniz; sayfada görünen paykasa ödeme yöntemlerine bakın ve buradan Paykasa’yı tercih edin. Yöntemlerde Paykasa ya da Paykasa kart olarak semboller görebilirsiniz. Bunlardan birini tercih ettikten sonra karşınızda açılan ekranda 16 haneli kart kodunuzu yazmanız için bir alan olacaktır. Bu alana elinizde, limiti olan Paykasa kartınızın 16 haneli güvenlik kodunu doğru ve eksiksiz olarak girin ve onay butonuna basın. Ödemeniz saniyeler içinde gerçekleşmiş olacaktır. 16 haneli kodu yanlış veya eksik girerseniz; ödeme sayfasında hata mesajı alırsınız ve yeniden denemeniz için açılan sayfada işlemi tekrar etmeniz gerekir. Tekrar ödeme yapmaya çalışmadan önce kart limitini de kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz.

Paykasa ile Ödeme Yapmak Ne Kadar Sürer?

Paykasa ile mobil ödeme yaptığınız ödemelerde onay süresi, SMS ile 3D secure gibi işlemler olmadığından ödemeleriniz saniyeler içinde tamamlanmaktadır. Ödeme yaptığınız sitenin siparişler sayfasından ve Paykasa kart limitinizin düşmesinden ödemenizin gerçekleşmiş olduğunu anlayabilirsiniz. Paykasa ile ödemelerde kişisel bilgilerinizi ve banka bilgilerinizi vermenize gerek olmadığından işleminiz kısa sürede tamamlanmış olacaktır. Paykasa sisteminin ödemeyi onaylama süresi de saniyeler sürdüğünden en fazla birkaç dakika içinde tüm ödeme işlemini tamamlamış olmanız olasıdır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *