Paykasa ile Para Yatırma
2 Şub, 2019 11:13 tarihinde eklendi

Paykasa ile Para Yatırma

Paykasa ile Para Yatırma

Paykasa kredi kartı kullanarak para yatırma yöntemleri nelerdir, paykasa mobil ödeme yönetimini kullanarak para yatırma işlemi nasıl yapılır, ATM, EFT ve havale ile paykasa karta para yatırma işlemi nasıl yapılır.

Paykasa mobil online ödeme sisteminden faydalanabilmeniz için alacağınız Paykasa kart ücretlidir. Ön ödemeli kartı alabilmek için Paykasa bayisine para yatırmanız gerekir. Para yatırma işlemlerini tamamlamadığınız kart bilgileriniz size gönderilmeyeceği için siparişiniz tamamlanmış sayılmaz. Dolayısıyla kart siparişinizi oluşturduktan sonra para yatırma işlemini doğru ve eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir.

Paykasa ile Para Yatırma Yöntemleri

Paykasa kartınızı satın almak için yapacağınız ödemeleri birkaç farklı yolla yapabilirsiniz. Elbette burada size Paykasa sitesinin sunmuş olduğu yöntemler geçerlidir. Kartı sipariş ettiğiniz sitede hangi ödeme yöntemleri geçerliyse onlardan birini tercih ederek ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Paykasa ATM’den Para Yatırma

Paykasa para yatırma paykasa bayisinin banka anlaşmalarında ATM’den ödeme varsa ilgili bankanın ATM’sine gittiğinizde kartsız işlemler menüsüne girmeniz gerekiyor. Kartsız işlem sayfasında ödemeler kısmında Paykasa’yı görebiliyorsanız; seçip para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM bunun için ücret kesintisi yapıyorsa kart ücretine ilaveten bu miktarı ATM’nin para yatırma bölümüne yerleştirmelisiniz.

Paykasa Havale ve EFT ile Para Yatırma

Paykasa havale ve EFT yöntemleri hemen her Paykasa web sitesinde görebileceğiniz bir ödeme yöntemidir. Ödeme yaparken Paykasa müşteri temsilcisinden parayı transfer edeceğiniz bankayı ve hesap numarasını öğrenmeniz yeterlidir. Banka sizin bankanızla aynıysa havale, farklı bir bankaysa EFT işlemini seçerek, işlem ücretini de hesaba katarak para transferini gerçekleştirmelisiniz.

Paykasa Kredi Kartı ile Para Yatırma

Paykasa kredi kartı para yatır kartınızı alırken ödeme yönteminiz kredi kartı olacaksa; muhtemelen E-ticaret sitesi olan bir Paykasa sitesindesiniz. Bu tür durumlarda site üzerinden kartınızı seçtiğinizde, ödeme sayfasına geçmelisiniz. Ödeme sayfasında aldığınız limit için ödemeniz gereken miktarı Türk Lirası olarak görebilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartınızın kart numarasını, güvenlik kodunu ve son kullanma tarihini girdikten sonra ad, soyadı bilgilerinizi de girin ve ödemeyi gerçekleştirin. Paykasa para yatırma işlemlerinde kredi kartı kullananların merak ettiği bir konu da taksitlendirmedir. Paykasa ödemelerinde site üzerinde bir taksitlendirme yapılmamaktadır ama bankanızın taksit kampanyası varsa ödemenizi böldürebilirsiniz.

Paykasa Mobil Ödeme ile Para Yatırma

Paykasa sitelerinde pek tercih edilen bir yöntem olmadığından kullanan site neredeyse hiç yoktur. Mobil ödeme için GSM operatörleriyle anlaşma gerekir. Ödemeler büyük olasılıkla faturalı hatlarla yapılabilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *