Paykasa Kart Nasıl Nakit Paraya Çevrilir?
2 Şub, 2019 0:13 tarihinde eklendi

Paykasa Kart Nasıl Nakit Paraya Çevrilir?

Paykasa Kart Nasıl Nakit Paraya Çevrilir?

Paykasa kart ile bozdurma nasıl yapılır, kartta bulunan para nakite nasıl çevirilir, paykasa bozdurma yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor ve bozdurma işleminde para hesabınıza nasıl yatar.

Paykasa kartlar limitli ve ön ödemeli olarak satıldığından limit bitince kullanılmazlar. Bazen kartlar herhangi bir sebepten kullanılmadığında ya da bir kısmı kullanılıp ödeme yapacak kadar limit kalmadığında Paykasa bozdurma işlemleri yapılmaktadır. Paykasa bozdurma işlemi, kartın içindeki paranın nakit paraya çevrilmesi demektir. Paykasa bozdurma işlemlerinde çok dikkatli olmanızda fayda var çünkü yasal Paykasa bayisi olmadığı halde yüksek kurdan bozum yapabileceğini iddia ederek insanları mağdur eden sitelerin sayısı oldukça fazla.

Paykasa Bozdurma Talebi Nasıl Yapılır?

Paykasa bozdurma nasıl yapılır paykasa bozdurma taleplerinizi, kartı satın aldığınız Paykasa web sitesinden ya da başka bir Paykasa sitesinden yapabilirsiniz. Bozdurma işlemi konusunda siteler arasında küçük bir rekabet vardır ve en yüksek kurdan bozum yapan siteyi bu şekilde bularak bozdurma talebinizi yapabilirsiniz. Güvenilir olmayan Paykasa sitelerinde bozdurma talebinde bulunmamanız; kart bilgileriniz ele geçirilip para alamadan mağdur olmamanız açısından önemlidir.

Bozdurma taleplerinizi sitede varsa bozdurma talep kısmından yoksa müşteri hizmetleri temsilcisiyle telefonda görüşerek ya da internet sitesinden canlı destek alarak yapabilirsiniz. Talebinizi oluştururken kart bilgilerinizi temsilciye iletmeniz gerekir çünkü temsilci kalan limitini kontrol edip günlük kura bakarak size ne kadar ödeme yapacağını söyleyecektir.

Paykasa Bozdurma İşleminde Para Nasıl Hesabıma Yatar?

Paranızın hesabınıza yatabilmesi için bozdurma talebiniz sırasında temsilciye banka bilgilerinizi eksiksiz ve doğru vermelisiniz. Bilgileriniz doğru ise Paykasa nakit para bozdurma talebinizden 15 dakika kadar sonra hesabınıza ödemeniz yapılmaktadır. Elinizde limitinden faydalanamadığınız Paykasa kartlarınız varsa hepsine bozdurma talebi oluşturabilirsiniz. Bozdurma işlemi yapıldıktan sonra elinizdeki Paykasa kart bilgileri geçerliliğini kaybedecek ve bir daha kullanılmayacaktır.

Paykasa Bozdururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paykasa bozdurma işleminde firmanın size ödeyeceği ücret kalan limitinizle, Euro ile Türk lirası arasındaki kur farkının çarpımı ile elde edilmektedir. Kur hesabı, anlık kur takibi yapılarak düzenlenmektedir. Eğer piyasadaki kurun çok üzerinde bir değerle bozum yapacağını iddia eden sitelerle karşılaşırsanız dikkatli olmalısınız. Paykasa bozdurma işleminde müşteri temsilcisine kart bilgilerinizi yanlış verirseniz; bozdurma işleminiz gerçekleşmeyecektir. Hesabınıza ödemeniz 15 dakika içinde gelmeze birkaç saat bekledikten sonra tekrar iletişime geçmelisiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *