Paykasa Kuponuna Kontör Yüklemek Mümkün mü?
19 Şub, 2019 15:14 tarihinde eklendi

Paykasa Kuponuna Kontör Yüklemek Mümkün mü?

Paykasa Kuponuna Kontör Yüklemek Mümkün mü?

Paykasa kuponuna kontör yüklemek mümkün mü, Paykasa ön ödemeli sanal kart kuponlarına kontör nasıl yüklenir, kuponda kontör bitince ne olacak ve yükleme sorunu çözümleri nelerdir.

Paykasa online ödeme sistemi ön ödemeli olarak çalışmaktadır. Ön ödemeli sanal kartlar, içindeki limitler dahilinde ödemeler yapılarak satın alınır. Doğal olarak kartın içindeki kontör bitince kart kullanımı sona erer. Paykasa kartlarda da limitiniz bittiği zaman kartınızı kullanmanız mümkün değildir. Paykasa kartlara kontör yükleme yapılmaması kullanıcı için olumsuz bir şey gibi gelebilir ama aslında yükleme yapılmaması tamamen kullanıcının yararına bir durumdur. İnternet ortamında banka kartlarının bilgileri bile kötü niyetli kişilerin eline geçebiliyor. Böyle durumlarda kart içindeki miktar sürekli olara kullanılabilir. Paykasa kartlarda böyle bir talihsizlik yaşansa bile kartınızın sadece limiti bitene kadar  kullanılması mümkündür.

Paykasa Kuponuna Neden Kontör Yüklenmiyor?

Paykasa kuponuna kontör yükeleme işlemi Paykasa kartların için para yükleme işleminin yapılamıyor olması güvenlik açısından kartın bu şekilde kullanılacak olmasına karar verilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Para yüklemeli kart olarak kullanıldığında güvenlik kodunuzu uzun sürede birçok siteye gireceğiniz tehlike artacaktır. Ancak yeni bir Paykasa kart alarak işlemlere devam ettiğinizde kart numaranız da yenilenmiş olacaktır. Paykasa kartınıza para yüklememeniz Paykasa firmasının güvenliğiniz açısından bu şekilde tercih etmesinden dolayıdır.

Paykasa Kuponda Kontör Bitince Ne Olacak?

Kartın içindeki limitiniz bittiğinde kart bilgilerinizi saklamanıza artık gerek yoktur. Yeni bir kart alarak ödemelerinizde Paykasa online ödeme sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz. Paykasa eski kuponunuza ait bilgileri yok etmek için özel bir çaba sarf etmeniz gerekmez. Kartlar zaten limit bitince kullanılmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *