Paykasa Kuponuna Kontör Yüklemek Mümkün mü?
6 Şub, 2019 16:46 tarihinde eklendi

Paykasa Kuponuna Kontör Yüklemek Mümkün mü?

Paykasa Kuponuna Kontör Yüklemek Mümkün mü?

Paykasa kredi kartlarına nasıl kontör yüklenir, ön ödemeli online paykasa ödeme sisteminde para bitince ne yapmak gerekiyor? Limitli olan paykasa kartları limiti bittiğinde yapılması gerekenler nelerdir?

Paykasa kuponlarının ve Paykasa sisteminin nasıl işlediğini anlayabilirseniz; kullanımına yönelik detayları da öğrenebilirsiniz. Paykasa kartlarına kontör yüklemek imkansızdır çünkü Paykasa kartlar ön ödemeli olarak satışa sunulmaktadır. Limitli olarak satılan bu kartlar, limiti bittiğinde işlevini yitirmektedir. Paykasa kuponlarına kontör yüklememenin aslında birçok avantajı vardır.

Paykasa Kartlarına Neden Kontrol Yüklenmez?

Paykasa kontör yükleyerek paykasa online ödeme sisteminin işleyişine göre Paykasa kartların içine sonradan para yüklemek imkansızdır. Paykasa kartlar belirli limitleriyle satışa sunulmakta ve limit bitince kullanıma son verilmektedir. Hala Paykasa limitine ihtiyacınız varsa yeni limitli bir Paykasa kupon satın almanız gerekir. Paykasa kartlarında kontör yükleme sisteminin olması, kartın limitli olması aslen güvenlik açısından bu şekilde tercih edilmiştir. Para yüklemeli kartlarda tekrar tekrar kullanım söz konusu olabilir ve kartınızın 16 haneli güvenlik kodu ele geçirilirse içindeki limit başkaları tarafından da kullanılabilir. Bu nedenle Paykasa şirketi aslında müşterilerinin güvenliğini düşünerek ön ödemeli, limitli kart sistemini geliştirmiştir.

Paykasa Kuponunda Para Bitince Ne Olacak?

Paykasa kuponunuzdaki limitin tamamını kullandıysanız; kartınızın güvenlik kodunu yine de müşteri temsilcilerine bildirerek kart iptali yaptırmayı ihmal etmeyin. Tek kullanımlık bu kartların limitleri bittiğinde işlevleri de bittiği için güvenlik açısından endişe etmenize gerek yoktur. Paykasa kuponunuzun limiti bittiğinde yine belirli limiti olan bir Paykasa kart satın alabilirsiniz. Yeni Paykasa kartınızı da içindeki limit bitene kadar kullanmanız mümkün. Limitinizin sürekli bitmesinden şikayetçiyseniz; yüksek limitli Paykasa kuponlarını da tercih edebilirsiniz.

Paykasa Kuponunda Az Limit Kalırsa Ne Yapmalı?

Paykasa kuponunuzu kullandınız ve içinde düşük miktarda limit kaldıysa; bu paranın üzerine ekleme de yapamadığınız için yapmanız gereken en doğru şey Paykasa kartınızı bozdurmaktır. Elinizde böyle az limit kalmış birkaç kart varsa kart birleştirme talebinde de bulunabilirsiniz. Kart birleştirme yaparsanız; kalan limitleriniz yeni bir Paykasa karta aktarılır ve diğer kartların güvenlik kodu iptal edilerek size yeni bir güvenlik kodu verilir. Paykasa bozdurma işleminde ise kalan limitinizi banka hesabınıza nakit para olarak talep edebilmeniz mümkündür.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *