Paykasa’yı Nerede Kullanabilirim?
12 Şub, 2019 23:55 tarihinde eklendi

Paykasa’yı Nerede Kullanabilirim?

Paykasa’yı Nerede Kullanabilirim?

Paykasa kredi kartı nerelerde kullanılır, paykasa kredi kartı hangi bankalarda ve sitelerde geçerlidir, eğer kullandığınız sitede paykasa ödeme yöntemi yoksa neler yapmamız gerekiyor.

İnternette ödeme yapmak son yıllarda artışta olan bir durum ve doğal olarak ödeme firmaları da bunu hem güvenli hem pratik hale getirmek için çeşitli teknolojiler üretiyor. Paykasa ödemelerinizi kolayca, güvenli bir şekilde yapabilmeniz için tasarlanmış, hizmetinize sunulmuş bir online ödeme sistemidir. Paykasa firmasının sunduğu kart ile Türkiye’de ve dünyada birçok sitede online ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Paykasa Kart Nerede Kullanılır?

Paykasa kart kullanımı sadece online ödemelerde kullanılmaktadır. Yani herhangi bir mağazada, iş yerinde veya ofiste yaptığınız herhangi bir ödeme için Paykasa kartı kullanamazsınız. Paykasa sanal bir kart olduğundan elinizde zaten somut bir kart olmayacaktır. Olsaydı bile çip gibi teknik parçalar olmadığından karttan çekim yaptırmanız olasılıksız olacaktır. Paykasa sanal kartı ile limitiniz bitene kadar sadece internet sitelerinde ödemeler yapabilirsiniz.

Paykasa Kart Hangi Sitelerde Geçerli?

Paykasa kartın geçerli olduğu çok sayıda site vardır. Anlaşmalı sitelerin listesi, hemen her Paykasa sitesinde detaylı olarak yer almaktadır. Bu listede herkes tarafından bilinen popüler sosyal medya siteleri, oyun siteleri ve bahis siteleri de yer almaktadır. Popüler siteler dışında çok sayıda sitede karşınıza Paykasa kart kullanımı ödeme yöntemi olarak karşınıza çıkabilir. Anlaşmalı olan sitelerde ödeme sayfası kısmına geldiğinizde ödeme yöntemleri arasında Paykasa’yı görebilirsiniz. Site anlamalı değilse Paykasa bir ödeme yöntemi olarak görünmeyecektir. Başka bir yöntem seçerek Paykasa kart bilgilerinizle ödeme yapmaya çalışmayınız; ödemeniz geçerli olmayacaktır.

Kullandığınız Sitede Paykasa Yoksa Ne Yapmalısınız?

Çok sık kullandığınız ve ödeme yaptığınız bir sitede Paykasa ödeme yöntemi olarak bulunmuyorsa birkaç adımla Paykasa talebinde bulunabilirsiniz. Bu talebi hem Paykasa bayilerine hem alışveriş yaptığınız siteye bildirebilirsiniz. Talep yapmak için iletişim bilgilerinden ister maille ister telefonla isterseniz canlı destek hattından iletişime geçebilirsiniz. Talebiniz değerlendirilip site ile görüşmeler yapıldıktan sonra sonuç olumlu olursa ödeme yöntemlerinde Paykasa’yı görmeye başlayacaksınız. Konuyla ilgili güncel durumlar hakkında bilgi almak için yine iletişime geçebilirsiniz. Talebinize rağmen Paykasa ve site arasında anlaşma olmamışsa; şartlar uygun olmamış demektir. İlerleyen zamanlarda tekrar her iki tarafa da talepte bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *