PTT Havale Nasıl Yapılır?
6 Nis, 2019 18:13 tarihinde eklendi

PTT Havale Nasıl Yapılır?

PTT Havale Nasıl Yapılır?

PTT havale nasıl yapılır, PTT Bank ile karta, isme ve cebe nasıl havale yapılır, mobil ve internetten PTT ile havale yapma yöntemleri nelerdir detaylarıyla anlatalım.

PTT havale günlük hayatta birçok ödeme işleminde kullanılabilmektedir. Ülke genelinde herhangi bir PTT merkezine giderek yapılabiliyor olması herkesin rahatça ulaşabiliyor olması açısından tercih edilmektedir. PTT havale işlemini PTT iş yerlerine gitmeden de yapmanız mümkündür. PTT, havale işlemleri için çeşitli ek hizmetler de vermektedir. PTT havale yöntemi online ödeme sistemlerinden sanal kart satın alırken birçok firma tarafından kabul edilen bir ödeme yöntemidir.

PTT Havale Nereden Yapılır?

PTT havale işlemini, herhangi bir PTT merkezinden yapabileceğiniz gibi PTT hesabınız varsa interaktif sistemden bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan da yapabilirsiniz. İnternet bağlantısı olan her yerden cihazınızla PTT Bank ile internetten, mobil’den, cebe ve isme havale şubesine girerek havale işlemlerinizi yapabilirsiniz ama PTT hesabınızda para bulunması gerektiğine dikkat etmelisiniz. PTT havale işlemlerinde Türk lirası ile para transferi dışında USD ve euro para birimlerinde gönderimler de yapabilirsiniz.

PTT Havale Ek Hizmetleri

PTT Bank havale işleminde alıcılara parayı ulaştırmanın farklı yolları vardır. İlk olarak alıcı da PTT bank müşterisiyse alıcının PTT hesabına havale yapabilirsiniz. Alıcı PTT bank ile isme ve cebe mobil internetten havale yapabilirsiniz. Eğer PTT Bank müşterisi değilse belli bir miktara kadar yapacağınız havaleleri alıcının adresine gönderme şansına sahipsiniz. Ayrıca alıcının parayı PTT işyerinden teslim alması seçeneğini de tercih edebilirsiniz. PTT havale işlemlerinde alıcıların para transferinden haberdar olması için özellikle PTT iş yerine yapılan havalelerde alıcıya adına para geldiğini haber veren telefonla haber verme hizmetinden yararlanabilirsiniz. PTT havale ücretleri ekleyeceğiniz ek hizmete göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *