Sanal Kart Nasıl Alınır?
7 Nis, 2019 19:13 tarihinde eklendi

Sanal Kart Nasıl Alınır?

Sanal Kart Nasıl Alınır?

Sanal kart nasıl alınır, banka sanal kartı ve ön ödemeli sanal kartlar nasıl alınır, PTT, Ziraat Bankası, Garanti, İş Bankası ve Halkbank’tan sanal kart alarak nasıl alışveriş yapılıyor.

Sanal Kredi kartlarının ardından internetteki online ödemelerde kullanılmak için geliştirilmiş sanal kartlar da piyasaya çıkmıştır. Kredi kartı gibi işlev gören ama elinizdeki kredi kartı bilgilerinden farklı yeni bir kart olarak alabileceğiniz sanal kartların en önemli özelliği limit tanımlanabilmesidir. Bankacılık sanal kartlarında sanal kartın limitini kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunun yanında online ödeme sistemi markası olarak hizmet veren ve kullanıcılara farklı limitlerle sanal kart satan markalar da vardır. Bu tür sanal kartlar, ön ödemeli olarak; farklı limitlerle satışa sunulmaktadır.

Banka Sanal Kartı Nasıl Alınır?

Bankacılık uygulamasıyla sanal kart almak istiyorsanız; limiti olan kullanıma açık bir kredi kartınız olması gerekiyor. İnternet bankacılığından sanal kart açarak, kredi kartınızdan sanal kartınıza limit tanımlayabilirsiniz. Banka sanal kartlarını PTT, Ziraat, Halkbank, İş Bankası, Garanti ve diğer bankalardan satın alabilirsiniz. Banka sanal kartlarının ödemeler için aktartılan limit, asıl kredi kartının ekstresine yansıtılmaktadır. Sanal kredi kartlarıyla birçok siteden ödeme yapabilirsiniz. Normal kredi kartının geçerli olduğu yabancı ve yerli alışveriş sitelerinde, oyun sitelerinde ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ön Ödemeli Sanal Kartlar Nasıl Alınır?

Ön ödemeli sanal kartlar, online ödeme sistemlerinin kullanıcılarına sunmuş olduğu ürünlerdir ve farklı limitlerle satılmaktadır. İhtiyacınız olan limiti, dilediğiniz markadan rahatlıkla satın alabilirsiniz. Marka belirledikten sonra yasal satış sitesine girerek kartın satış ücretini öderseniz; kartınızın bilgileri tarafınıza iletilmektedir. Sanal kartlarda elinizde somut bir kart olmayacaktır. Sanal kartların hiçbir türünü mağaza alışverişlerinde kullanamazsınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *